2011-02-20 Resultat lydnad

Lydnad I(a), domare: Björn-Åke Jansson
Plac Pris Poäng Ekipage Ras Klubb
1 1. pris 165.00 Helena Halvardsson med Perstugans Zirka (TAVLIC002001) Schäfer Torsby BK
2 1. pris 160.50 Gudrun Edvardsson med Bicado Bianca (S33539/2008) Kleiner münsterländer Malung
3 2. pris 154.00 Evelina Söderlund med Koda (TAVLIC002333) Blandras Sunne
4 2. pris 151.00 Anna Elfström med Theo (TAVLICO001835) Blandras Grums bk
5 2. pris 143.50 Lena Filipsson med Joker (S19762/2009) Golden retriever Sunne BK
6 2. pris 141.00 Maria Hedling med Amanda (S61393/2005) Flatcoated retriever Kils BK
7 3. pris 136.00 Marita Ekholm med Seakings Jule Jorsalafarare
(S11984/2007)
Portugisisk vattenhund Arvika bk
8 3. pris 117.50 Caroline Elfström med Chroje Alfons (S60588/2006) Nova scotia duck tolling retriever Grums bk
9 0 46.50 Lotta Svensson med Reducks Velvet Goldmine (S38218/2007) Golden retriever Grums BK
Lydnad II(a), domare: Björn-Åke Jansson
Plac Pris Poäng Ekipage Ras Klubb
1 1. pris 166.00 Ingela Renhult med Somollis Bailey´s coffee (V1781/209) Border collie Torsby BK
2 2. pris 159.00 Elisabeth Peterson med Three B´s First Lady  (S22040/2008) Golden retriever Årjängs BK
3 2. pris 151.50 Malin Johansson med Cameron Royal Scarlet (S37277/2008) Irish Softcoated Wheaten Terrier Malungs bk
4 2. pris 142.00 Ulrika Karlsson med Chroje Dunder Dumle (S29064/2009) Nova scotia duck tolling retriever Grums bk
5 3. pris 139.00 Caroline Kristiansen med Holevikens Quba (S64337/2008) Schäfer Torsby BK
6 3. pris 117.00 Lena Olsson med Skogstrollet`s 8 Look Smart (35308/2006) Australian Shepherd Torsby BK
bröt Maria Haglund med Ladängs Split (REGV1626/2009) Border collie Torsby BK
Lydnad III(a), domare: Björn-Åke Jansson
Plac Pris Poäng Ekipage Ras Klubb
1 3. pris 218.00 Öystein Björnsengen med Indragårdens Fight (S61596/2008) Golden retriever Nannestad og Omegn Hundeklubb
2 0 155.00 Jenny Danielsson med Nordanåkers Alicia (REGV1783/2008) Border collie Malungs bk
3 0 137.00 Susanne Gustafsson med Difloyds montclair (S65112/2005) Australian Shepherd Kils BK
Lydnad Elit(a), domare: Björn-Åke Jansson
Plac Pris Poäng Ekipage Ras Klubb
1 1. pris 266.50 Hilde Hov med Tindra (NO33081/09) Border collie Stovner
2 2. pris 231.50 Agneta Danielsson med Vassruggens Ulv Uggesson (S34794/2007) Golden retriever Torsby BK
3 3. pris 193.50 Elaine Leneskär med Schnauzerhomenäs Topas (S40519/2005) Dvärgschnauzer Hammarö BK
4 0 188.00 Susanne Axelsson med Roscanaille´s Regina (21641/05) Australisk Kelpie Torsby BK
5 0 184.50 Anita Slogmans med Skjervtorpet’s Concurrente Corleone (S60227/2006) Lagotto romagnolo Filipstads BK
6 0 147.50 Berit Larsson med Hoppjerkers Rock`n Roll Part Queen (S29340/2007) Flatcoated retriever Hagfors BK

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *