2011-01-08 Resultat inofficiell agility

Datum: 2011-01-08 Plats: Torsby Ridklubb
Tävlingsledare: Domare: Lars Sassner
Resultatlista för: Öppen agilityklass A / Large
Antal starter: 14 varav 9 diskade Banlängd: 152 meter Idealtid: 48 sek
Plc Snr Förare / Hund Namn / Ras Tid Fel
1 6 Larsson Lina
Polka
Fia- Friends Polka Perfekt
Border Collie
34,80 0,00
2 8 Bäcklund Helena
Lp Miss Brake Catch
Lp Miss Brake Catch The Joy
Groenendael
40,48 5,00
3 13 Edekrans Anja
Wilma
Wilma
Blandras
48,99 10,99
4 7 Alvarsson Annette
Milo
Dreamwishes Goliat
Kromfohrländer
53,24 20,24
5 12 Nilsson Amanda
Peg
Peg
Border Collie
65,42 37,42
Resultatlista för: Öppen agilityklass B / Large
Antal starter: 14 varav 13 diskade Banlängd: 144 meter Idealtid: 45 sek
Plc Snr Förare / Hund Namn / Ras Tid Fel
1 2 Alm Maud
Oliver
Janing’s Oliv-Er
Tibetansk terrier
50,22 20,22
Resultatlista för: Öppen agilityklass A / Medium
Antal starter: 8 varav 7 diskade Banlängd: 152 meter Idealtid: 50 sek
Plc Snr Förare / Hund Namn / Ras Tid Fel
1 8 Berggren Ingvar
Kompis
Cavanelles Gebo
Cavalier King Charles Spaniel
37,99 5,00
Resultatlista för: Öppen agilityklass B / Medium
Antal starter: 7 varav 4 diskade Banlängd: 144 meter Idealtid: 45 sek
Plc Snr Förare / Hund Namn / Ras Tid Fel
1 4 Berggren Ingvar
Kompis
Cavanelles Gebo
Cavalier King Charles Spaniel
35,50 0,00
2 7 Manninerby Lina
Zelda
Woodie´s Bright Gloria
Shetland Sheepdog
43,38 5,00
3 5 Kringlund Agneta
Ozzy
Gallos Ozzy
Blandras
37,46 10,00
Resultatlista för: Öppen agilityklass A / Small
Antal starter: 9 varav 4 diskade Banlängd: 152 meter Idealtid: 50 sek
Plc Snr Förare / Hund Namn / Ras Tid Fel
1 7 Karlsson Pernilla
Bossy
Working Beauty´s Bossy Prince
Cavalier King Charles Spaniel
34,38 0,00
2 2 Östberg Anna
Mira
Mira
Jack Russell Terrier
38,00 0,00
3 5 Andersson Mari
Mini
Westjac´s Sugar Pie
Jack Russell Terrier
40,61 10,00
4 6 Eriksson Rebecka
Mindy
Mindy
Kanintax
58,84 13,84
5 9 Grip Lotta
Milla
Milla
Papillon
33,79 15,00
Resultatlista för: Öppen agilityklass B / Small
Antal starter: 7 varav 6 diskade Banlängd: 144 meter Idealtid: 45 sek
Plc Snr Förare / Hund Namn / Ras Tid Fel
1 3 Östberg Anna
Mira
Mira
Jack Russell Terrier
34,97 0,00
Resultatlista för: Öppen hoppklass A / Large
Antal starter: 15 varav 8 diskade Banlängd: 140 meter Idealtid: 38 sek
Plc Snr Förare / Hund Namn / Ras Tid Fel
1 2 Larsson Lina
Polka
Fia- Friends Polka Perfekt
Border Collie
26,64 0,00
2 14 Edekrans Anja
Pricken
Maximilian
Blandras
33,20 5,00
3 8 Alm Maud
Oliver
Janing’s Oliv-Er
Tibetansk terrier
41,03 8,03
4 6 Wikström AnnaKarin
Anja
Anja
Blandras
36,99 10,00
5 11 Larsson Camilla
Cornelia
Kristaras Clever Cornelia
Engelsk Springer Spaniel
43,87 20,87
6 13 Källstrand Molly
Svarta Sara
Svarta Sara
Blandras
50,03 22,03
7 9 Alvarsson Annette
Milo
Dreamwishes Goliat
Kromfohrländer
52,00 34,00
Resultatlista för: Öppen hoppklass B / Large
Antal starter: 13 varav 4 diskade Banlängd: 140 meter Idealtid: 38 sek
Plc Snr Förare / Hund Namn / Ras Tid Fel
1 3 Bäcklund Helena
Lp Miss Brake Catch
Lp Miss Brake Catch The Joy
Groenendael
28,34 0,00
2 5 Sorknes Kulblik Nora
Lukas
Lukas
Border Collie
32,64 0,00
3 9 Edekrans Anja
Pricken
Maximilian
Blandras
34,20 0,00
4 1 Larsson Lina
Polka
Fia- Friends Polka Perfekt
Border Collie
30,35 5,00
5 11 Larsson Camilla
Cornelia
Kristaras Clever Cornelia
Engelsk Springer Spaniel
36,73 5,00
6 7 Nilsson Amanda
Peg
Peg
Border Collie
40,90 12,90
7 8 Olsson Rebecka
Atlas
Kristaras Angel Atlas
Eng Springer Spaniel
50,05 22,05
8 13 Källstrand Molly
Svarta Sara
Svarta Sara
Blandras
50,94 22,94
9 6 Alvarsson Annette
Milo
Dreamwishes Goliat
Kromfohrländer
51,54 28,54
Resultatlista för: Öppen hoppklass A / Medium
Antal starter: 8 varav 3 diskade Banlängd: 140 meter Idealtid: 38 sek
Plc Snr Förare / Hund Namn / Ras Tid Fel
1 3 Berggren Ingvar
Kompis
Cavanelles Gebo
Cavalier King Charles Spaniel
30,76 0,00
2 8 Nilsson Kamilla
April
April
Cocker Spaniel
32,78 0,00
3 7 Kringlund Agneta
Ozzy
Gallos Ozzy
Blandras
33,75 0,00
4 5 Manninerby Lina
Zelda
Woodie´s Bright Gloria
Shetland Sheepdog
34,04 0,00
5 4 Manninerby Kevin
Yuna
Cindylines Mini Reicka
Sheltie
41,73 3,73
Resultatlista för: Öppen hoppklass B / Medium
Antal starter: 6 varav 1 diskade Banlängd: 140 meter Idealtid: 38 sek
Plc Snr Förare / Hund Namn / Ras Tid Fel
1 5 Berggren Ingvar
Kompis
Cavanelles Gebo
Cavalier King Charles Spaniel
32,25 0,00
2 2 Nilsson Kamilla
April
April
Cocker Spaniel
37,33 5,00
3 6 Kringlund Agneta
Ozzy
Gallos Ozzy
Blandras
42,27 19,27
4 1 Alm Maud
Theo
Kyang´s Cag-Tse
Tibetanks Terrier
52,65 19,65
5 3 Andersson Erika
Wicke
Bright Rivers Starshine
shetland sheepdog
44,89 21,89
Resultatlista för: Öppen hoppklass A / Small
Antal starter: 9 varav 5 diskade Banlängd: 140 meter Idealtid: 38 sek
Plc Snr Förare / Hund Namn / Ras Tid Fel
1 5 Sörenstam Malin
Mira
Geordani´s Peggy
Dvärgpinscher
41,62 3,62
2 2 Eriksson Rebecka
Mindy
Mindy
Kanintax
42,51 4,51
3 4 Östberg Anna
Mira
Mira
Jack Russell Terrier
34,44 5,00
4 6 Maninnerby Lina
Meya
Nodstagårdens Dream Girl
Sheltie
36,52 5,00
Resultatlista för: Öppen hoppklass B / Small
Antal starter: 8 varav 2 diskade Banlängd: 140 meter Idealtid: 38 sek
Plc Snr Förare / Hund Namn / Ras Tid Fel
1 5 Grip Lotta
Milla
Milla
Papillon
28,04 0,00
2 3 Karlsson Pernilla
Bossy
Working Beauty´s Bossy Prince
Cavalier King Charles Spaniel
31,86 0,00
3 4 Andersson Mari
Mini
Westjac´s Sugar Pie
Jack Russell Terrier
38,98 5,98
4 8 Maninnerby Lina
Meya
Nodstagårdens Dream Girl
Sheltie
39,37 6,37
5 7 Eriksson Rebecka
Mindy
Mindy
Kanintax
45,90 12,90
6 1 Bornstedt Marika
Trixie
Pidjelinjens Asta Trassel
Jack Russell Terrier
54,35 21,35

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *