2010-05-15 Resultat agility

Datum: 2010-05-15 Plats: Torsby Bk
Tävlingsledare: Lars Sassner Domare: Anders Larsson
Resultatlista för: Agilityklass 1 A / Large
Antal starter: 26 varav 14 diskade Banlängd: 122 meter Idealtid: 42 sek
Plc
Snr
Förare / Hund Namn / Ras
Tid
Fel
1
3
Östlund Veronica
Izla
Belgerac Gullan
Groenendael
30,79
0,00
2
11
Björkman AnnaKarin
Casper
Landsrönningens Casper
Golden
32,91
0,00
3
18
Dahl Mikkelsen Elin
Birko
Cool-Toys Birko Beethowen
Collie
41,75
0,00
4
28
Törnros IngMarie
Wilma
Wilma
Blandras
29,61
5,00
5
19
Norström Forsberg Jeanette
Hobbe
Kronvallaren Hobbe
Border Collie
33,43
5,00
6
1
Ingholm Harriet
Voys
Crofter Holding´s Derringer
Australian Shepherd
42,35
5,35
7
16
Haga Robin
Mica
Mica
Blandras
45,20
8,20
8
13
Bratt Marit
Vaari
Fidelis Karhuvaari
Finsk Lapphund
46,69
9,69
9
26
Nilsson Amanda
Peg
Peg
Border Collie
42,43
10,43
10
10
Emilsson Ellinore
Flisan
Johanna
Blandras
29,35
20,00
11
5
Holmström Carola
Putte
Putte
Blandras
52,36
20,36
12
20
Öhrling Sara
Vila
Hold em Miss-vila
Border Collie
33,08
25,00
Resultatlista för: Agilityklass 1 A / Medium
Antal starter: 12 varav 7 diskade Banlängd: 122 meter Idealtid: 42 sek
Plc
Snr
Förare / Hund Namn / Ras
Tid
Fel
1
9
Manninerby Lina
Zelda
Woodie´s Bright Gloria
Shetland Sheepdog
39,83
0,00
2
5
Andersson Ylva
Zera
Samejäntans Zerafiina
Finsk Lapphund
43,41
1,41
3
2
Jakobsson Monica
Rufsa
Hunky-Dory Corona Pelosa
Lagotto Romagnolo
44,34
2,34
4
14
Jakobsson Monica
Tazzi
Hunky Dory Bella Donnatella
Lagotto
42,37
5,37
5
15
Hedlund Annette
Charlie
Storkens Black Jack
Cavalier king charles spaniel
48,65
11,65
Resultatlista för: Agilityklass 1 A / Small
Antal starter: 14 varav 9 diskade Banlängd: 122 meter Idealtid: 42 sek
Plc
Snr
Förare / Hund Namn / Ras
Tid
Fel
1
14
Skoglund Monica
Ärtan
Trollborders Lilla Ärtan
Borderterrier
32,70
0,00
2
8
Wikstrand Amanda
Amiteg´s Mirabella S
Amiteg´s Mirabella Silveröra
Cavalier King Charles Spaniel
40,52
0,00
3
10
Östberg Anna
Mira
Mira
Blandras
37,80
5,00
4
11
Torstensson Björlin Felicia
Fruxa
Fruxa
Jack Russel
39,80
10,00
5
3
Höij Carolina
Soya
Skäggfyrans Nypon
Griffon Belge
52,87
15,87
Resultatlista för: Agilityklass 1 B / Large
Antal starter: 24 varav 16 diskade Banlängd: 122 meter Idealtid: 42 sek
Plc
Snr
Förare / Hund Namn / Ras
Tid
Fel
1
17
Östlund Veronica
Izla
Belgerac Gullan
Groenendael
29,42
0,00
2
12
Björkman AnnaKarin
Casper
Landsrönningens Casper
Golden
35,58
5,00
3
9
Alm Maud
Oliver
Janing’s Oliv-Er
Tibetansk terrier
40,87
5,00
4
8
Haga Robin
Mica
Mica
Blandras
45,76
13,76
5
25
Nilsson Amanda
Peg
Peg
Border Collie
43,60
16,60
6
24
Friberg Sanna
Misty
Kreivis Legend Nosey Kate
Australian Shepherd
46,33
19,33
7
13
Dahl Mikkelsen Elin
Birko
Cool-Toys Birko Beethowen
Collie
56,21
34,21
8
22
Wilhelmsson Laila
Indigo
Boisterous Indigo Blue
Schapendoes
73,01
51,01
Resultatlista för: Agilityklass 1 B / Medium
Antal starter: 12 varav 7 diskade Banlängd: 122 meter Idealtid: 42 sek
Plc
Snr
Förare / Hund Namn / Ras
Tid
Fel
1
3
Manninerby Lina
Zelda
Woodie´s Bright Gloria
Shetland Sheepdog
47,12
5,12
2
5
Andersson Ylva
Zera
Samejäntans Zerafiina
Finsk Lapphund
48,80
6,80
3
14
Jakobsson Monica
Tazzi
Hunky Dory Bella Donnatella
Lagotto
45,04
8,04
4
8
Jakobsson Monica
Rufsa
Hunky-Dory Corona Pelosa
Lagotto Romagnolo
61,19
29,19
5
10
Kringlund Agneta
Ozzy
Gallos Ozzy
Blandras
71,83
54,83
Resultatlista för: Agilityklass 1 B / Small
Antal starter: 14 varav 9 diskade Banlängd: 122 meter Idealtid: 42 sek
Plc
Snr
Förare / Hund Namn / Ras
Tid
Fel
1
4
Nygren Linda
Madicken
Blackbooster Sheså´s Madonna
Blandras
40,27
0,00
2
8
Hoen Lene
Mikkel
Mikkel
Mittelspitz
41,45
5,00
3
16
Östberg Anna
Mira
Mira
Blandras
39,21
10,00
4
5
Erlandsson Cathrin
Filippa
Zolohouse Qva
Cavalier King Charles Spaniel
58,73
26,73
5
1
Wikstrand Amanda
Amiteg´s Mirabella S
Amiteg´s Mirabella Silveröra
Cavalier King Charles Spaniel
61,78
29,78
Resultatlista för: Hoppklass 1 A / Large
Antal starter: 27 varav 18 diskade Banlängd: 122 meter Idealtid: 36 sek
Plc
Snr
Förare / Hund Namn / Ras
Tid
Fel
1
31
Törnros IngMarie
Wilma
Wilma
Blandras
30,35
0,00
2
7
Östlund Veronica
Izla
Belgerac Gullan
Groenendael
25,60
5,00
3
12
Emilsson Ellinore
Flisan
Johanna
Blandras
30,75
5,00
4
18
Pettersson Madeleine
Nellie
Landsrönningens Cleopatra
Golden Retriver
33,85
10,00
5
30
Larsson Camilla
Cornelia
Kristaras Clever Cornelia
Engelsk Springer Spaniel
41,96
10,96
6
11
Wikstrand Amanda
Anja
Respons Gnistrande Glimt-Ten
Golden
48,35
17,35
7
5
Haga Robin
Mica
Mica
Blandras
50,88
19,88
8
20
Dahl Mikkelsen Elin
Birko
Cool-Toys Birko Beethowen
Collie
52,68
21,68
9
2
Alm Maud
Oliver
Janing’s Oliv-Er
Tibetansk terrier
48,43
22,43
Resultatlista för: Hoppklass 1 A / Medium
Antal starter: 9 varav 5 diskade Banlängd: 122 meter Idealtid: 37 sek
Plc
Snr
Förare / Hund Namn / Ras
Tid
Fel
1
9
Hallgren Elisabet
Nova
Cirtap´s R-P Gravin Nilva V Sneeuw
Kooikerhondje
38,87
1,87
2
5
Manninerby Lina
Zelda
Woodie´s Bright Gloria
Shetland Sheepdog
42,88
10,88
3
11
Granath Kerstin
Davis
Bräkesås Dragon
Mellanpudel
39,07
12,07
4
2
Andersson Ylva
Zera
Samejäntans Zerafiina
Finsk Lapphund
49,28
12,28
Resultatlista för: Hoppklass 1 A / Small
Antal starter: 12 varav 4 diskade Banlängd: 122 meter Idealtid: 37 sek
Plc
Snr
Förare / Hund Namn / Ras
Tid
Fel
1
11
Hoen Lene
Mikkel
Mikkel
Mittelspitz
37,04
0,04
2
10
Aregarn Tina
Bobbo
Seaball´s Black Wisdom
Dvärgpudel
37,74
0,74
3
8
Wikstrand Amanda
Amiteg´s Mirabella S
Amiteg´s Mirabella Silveröra
Cavalier King Charles Spaniel
38,35
1,35
4
14
Karlsson Pernilla
Bossy
Working Beauty´s Bossy Prince
Cavalier King Charles Spaniel
31,60
5,00
5
15
Strömmer Ulrika
Sabrina
Sabrina
Tysk Mittelspitz
34,06
5,00
6
13
Skoglund Monica
Ärtan
Trollborders Lilla Ärtan
Borderterrier
35,37
5,00
7
6
Grip Lotta
Milla
Milla
Papillon
36,08
5,00
8
1
Höij Carolina
Soya
Skäggfyrans Nypon
Griffon Belge
52,51
25,51
Resultatlista för: Hoppklass 1 B / Large
Antal starter: 22 varav 9 diskade Banlängd: 122 meter Idealtid: 37 sek
Plc
Snr
Förare / Hund Namn / Ras
Tid
Fel
1
5
Östlund Veronica
Izla
Belgerac Gullan
Groenendael
24,60
0,00
2
21
Söderlund Ingalill
Nisse
Nisse
Blandras
31,97
0,00
3
7
Wikstrand Amanda
Anja
Respons Gnistrande Glimt-Ten
Golden
36,42
0,00
4
16
Haga Robin
Mica
Mica
Blandras
38,52
6,52
5
10
Bratt Marit
Vaari
Fidelis Karhuvaari
Finsk Lapphund
45,38
8,38
6
12
Dahl Mikkelsen Elin
Birko
Cool-Toys Birko Beethowen
Collie
41,82
9,82
7
3
Wahlin Sonja
Lura
Lura
Border Collie
31,34
10,00
8
6
Furst Magnus
Stella
Höökabo´s Quality
Worsteh
37,34
15,34
9
9
Ingholm Harriet
Voys
Crofter Holding´s Derringer
Australian Shepherd
37,74
15,74
10
25
Nilsson Amanda
Peg
Peg

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *