2010-01-09 Resultat agility

Torsby Brukshundklubb

Inofficell agilitytävling 9 januari 2010

Datum: 2010-01-09 Plats: Torsby Ridklubb
Tävlingsledare: Domare: Lars Sassner
Resultatlista för: Öppen Agilityklass A / Small
Antal starter: 8 varav 3 diskade Banlängd: 119 meter Idealtid: 52 sek
Plc Snr Förare / Hund Namn / Ras Tid Fel
1 14 Nilsson Jennie
Cucciolo Red Imola
Cucciolo Red Imola
Cavalier
37,68 0,00
2 11 Marklund Lollo
Tarzan
Madmax Absolute Most Wanted Hero
Chihuahua
45,39 0,00
3 10 Lundin Ellinor
Alma
Alma
Jack Russell Terrier
55,61 8,61
4 9 Enström Linda
Mejdåsens Flash Fant
Mejdåsens Flash Fantasy
Shetland Sheepdog
44,98 10,00
5 13 Andersson Christina
Amorf´s Nalle Boy
Amorf´s Nalle Boy
Bichon Frise
64,42 22,42
Resultatlista för: Öppen Agilityklass A / Medium
Antal starter: 3 varav 1 diskade Banlängd: 119 meter Idealtid: 50 sek
Plc Snr Förare / Hund Namn / Ras Tid Fel
1 2 Gunndahl Maria
Working Beautys Attr
Working Beautys Attractive Prince
Cavalier King Charles Spaniel
40,91 5,00
2 4 Högström Natalie
Armani
Armani
Shetland Sheepdog
37,25 10,00
Resultatlista för: Öppen Agilityklass A / Large
Antal starter: 14 varav 7 diskade Banlängd: 119 meter Idealtid: 52 sek
Plc Snr Förare / Hund Namn / Ras Tid Fel
1 15 Ädel Nathalie
Tea
Detania Red Tea
Border collie
26,80 0,00
2 3 Bäcklund Helena
Lp Miss Brake Catch
Lp Miss Brake Catch The Joy
Groenendael
36,38 0,00
3 18 Edekrans Anja
Pricken
Maximilian
Blandras
39,77 0,00
4 9 Balkåsen Helene
Lajza
Lajza
Blandras
40,34 0,00
5 2 Björkman AnnaKarin
Landsrönningens Casp
Landsrönningens Casper
Golden
38,47 5,00
6 10 Wikström AnnaKarin
Anja
Anja
Blandras
42,40 5,00
7 16 Pettersson Madeleine
Landsrönningens Cleo
Landsrönningens Cleopatra
Golden Retriver
35,99 10,00
Resultatlista för: Öppen Agilityklass B / Small
Antal starter: 8 varav 3 diskade Banlängd: Saknas Idealtid: 00 sek
Plc Snr Förare / Hund Namn / Ras Tid Fel
1 1 Marklund Lollo
Tarzan
Madmax Absolute Most Wanted Hero
Chihuahua
51,58 6,58
2 3 Erlandsson Cathrin
Filippa
Zolohouse Qva
Cavalier King Charles Spaniel
49,59 10,00
3 14 Enström Linda
Mejdåsens Flash Fant
Mejdåsens Flash Fantasy
Shetland Sheepdog
36,78 5,00
4 6 Andersson Christina
Amorf´s Nalle Boy
Amorf´s Nalle Boy
Bichon Frise
51,78 11,78
5 5 Nilsson Jennie
Cucciolo Red Imola
Cucciolo Red Imola
Cavalier
39,08 5,00
Resultatlista för: Öppen Agilityklass B / Medium
Antal starter: 4 varav 2 diskade Banlängd: 119 meter Idealtid: 50 sek
Plc Snr Förare / Hund Namn / Ras Tid Fel
1 1 Högström Natalie
Armani
Armani
Shetland Sheepdog
30,63 0,00
2 4 Aregarn Tina
Coriolan´s Olympic F
Coriolan´s Olympic Felix Sanchez
Mellanpudel
28,66 5,00
Resultatlista för: Öppen Agilityklass B / Large
Antal starter: 15 varav 7 diskade Banlängd: 119 meter Idealtid: 50 sek
Plc Snr Förare / Hund Namn / Ras Tid Fel
1 13 Bäcklund Helena
Lp Miss Brake Catch
Lp Miss Brake Catch The Joy
Groenendael
36,71 0,00
2 2 Pettersson Madeleine
Landsrönningens Cleo
Landsrönningens Cleopatra
Golden Retriver
33,35 5,00
3 8 Alm Maud
Oliver
Janing’s Oliv-Er
Tibetansk terrier
39,32 5,00
4 3 Edekrans Anja
Ester
Ester
Blandras
37,44 10,00
5 21 Balkåsen Helene
Lajza
Greta
Blandras
42,65 10,00
6 5 Olsson Lennart
Yatzy
Yatzy
Blandras
51,63 11,63
7 14 Wikström AnnaKarin
Anja
Anja
Blandras
44,31 15,00
8 4 Brunzell Sandra
Tosca
Tosca
Blandras
58,81 18,81
Resultatlista för: Öppen Hoppklass A / Small
Antal starter: 7 varav 4 diskade Banlängd: 117 meter Idealtid: 39 sek
Plc Snr Förare / Hund Namn / Ras Tid Fel
1 9 Erlandsson Cathrin
Filippa
Zolohouse Qva
Cavalier King Charles Spaniel
40,16 1,16
2 5 Marklund Lollo
Tarzan
Madmax Absolute Most Wanted Hero
Chihuahua
44,99 10,99
3 1 Andersson Christina
Amorf´s Nalle Boy
Amorf´s Nalle Boy
Bichon Frise
69,37 45,37
Resultatlista för: Öppen Hoppklass A / Medium
Antal starter: 4 varav 3 diskade Banlängd: 117 meter Idealtid: 39 sek
Plc Snr Förare / Hund Namn / Ras Tid Fel
1 3 Aregarn Tina
Coriolan´s Olympic F
Coriolan´s Olympic Felix Sanchez
Mellanpudel
25,09 0,00
Resultatlista för: Öppen Hoppklass A / Large
Antal starter: 14 varav 8 diskade Banlängd: 117 meter Idealtid: 39 sek
Plc Snr Förare / Hund Namn / Ras Tid Fel
1 8 Ädel Nathalie
Tea
Detania Red Tea
Border collie
23,33 0,00
2 1 Bäcklund Helena
Lp Miss Brake Catch
Lp Miss Brake Catch The Joy
Groenendael
24,84 0,00
3 5 Alm Maud
Oliver
Janing’s Oliv-Er
Tibetansk terrier
38,75 5,00
4 18 Edekrans Anja
Wilma
Wilma
Blandras
38,02 10,00
5 12 Pettersson Madeleine
Landsrönningens Cleo
Landsrönningens Cleopatra
Golden Retriver
41,05 12,05
6 20 Walfridsson Hanna
Leo
Leo
Blandras
55,17 26,17
Resultatlista för: Öppen Hoppklass B / Small
Antal starter: 7 varav 4 diskade Banlängd: 117 meter Idealtid: 39 sek
Plc Snr Förare / Hund Namn / Ras Tid Fel
1 6 Östberg Anna
Mira
Mira
Jack Russell Terrier
30,36 0,00
2 12 Lundin Ellinor
Alma
Alma
Jack Russell Terrier
42,05 3,05
3 9 Marklund Lollo
Tarzan
Madmax Absolute Most Wanted Hero
Chihuahua
61,46 27,46
Resultatlista för: Öppen Hoppklass B / Medium
Antal starter: 4 varav 2 diskade Banlängd: 117 meter Idealtid: 39 sek
Plc Snr Förare / Hund Namn / Ras Tid Fel
1 2 Aregarn Tina
Coriolan´s Olympic F
Coriolan´s Olympic Felix Sanchez
Mellanpudel
24,20 0,00
2 1 Högström Natalie
Armani
Armani
Shetland Sheepdog
30,47 0,00
Resultatlista för: Öppen Hoppklass B / Large
Antal starter: 13 varav 8 diskade Banlängd: 117 meter Idealtid: 39 sek
Plc Snr Förare / Hund Namn / Ras Tid Fel
1 1 Björkman AnnaKarin
Landsrönningens Casp
Landsrönningens Casper
Golden
33,90 0,00
2 4 Bäcklund Helena
Lp Miss Brake Catch
Lp Miss Brake Catch The Joy
Groenendael
25,28 5,00
3 6 Ädel Nathalie
Tea
Detania Red Tea
Border collie
27,45 5,00
4 16 Edekrans Anja
Ester
Ester
Blandras
34,26 5,00
5 3 Edekrans Anja
Pricken
Maximilian
Blandras
34,90 5,00

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *